Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Akumulačná pec

Akumulačná pec

Ide o uzatvorené šamotové alebo liatinové ohnisko, za ktorým sú pripojené ťahy. Ohnisko má dvierka, môžu byť aj presklené. Dĺžka ťahov sa dimenzuje podľa veľkosti priestoru a parametrov komína. Vyžaruje príjemné, sálavé teplo.


Kombinovaná pec

Ohnisko na spaľovanie dreva - liatinová vložka do kachľových pecí,  umiestnené v "otvorenej obstavbe , napojené na prídavné keramické akumulačné ťahy. Zohrieva vzduch v priestore a zároveň odovzdáva príjemné sálavé teplo cez akumulačné ťahy.

 

Otvorený kozub

Murované otvorené ohnisko s priamym napojením na komín bez možnosti prídavných výmenníkov. Takéto riešenie funguje s nízkou účinnosťou.

 

 

Hypokaustová pec

Voľne stojace ohnisko na spaľovanie dreva - liatinová vložka do kachľových pecí, umiestnené v "uzatvorenej obstavbe . Sálavé teplo sa odovzdáva cez veľké vykurované plochy s možnosťou vykurovania aj dvoch poschodí.

 

 

Teplovzdušný kozub

Voľne stojace ohnisko na spaľovanie dreva - kozubová vložka, umiestnené v "otvorenej obstavbe  s otváracími alebo horevýsuvnými dvierkami. Má veľký podiel teplovzdušného tepla a odovzdáva malý podiel sálaním.

 

Teplovzdušná pec

Voľne stojace ohnisko na spaľovanie dreva (liatinová vložka do kachľových pecí) umiestnené v "otvorenej obstavbe . Zohrieva vzduch v priestore a slúži preto na rýchle vykúrenie veľkých priestorov.


 

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

752953

23.7.2019
ÚvodÚvodná stránka